Výměna čočky "Clear-Lensektomie"

Při metodě "Clear-Lensektomie" se vlastní čočka nahradí umělou čočkou, která se implantuje do původního pouzdra přirozené čočky. Aby se pacient stal  nezávislý nejenom na brýlích na dálku, ale i na čtení, implantujeme na naší klinice akomodativni a multifokalni čočky.

Akomodativni čočka 81 CU Human Optics se pohybuje pomocí speciálních haptik  v oku, podobně jako vlastní čočka pacienta a po implantaci zajistí jistou nezávislost na brýlích na čtení a zvýšený komfort ve vidění na blízko.

Refraktivní multifokální čočka IOL druhé generace Rezoom AMO abott,  umožňuje vedle velmi dobrého vidění na dálku i na blízko vynikající ostrost vidění ve střední oblasti a hodí se zejména pro osoby, které pracují s počítači.

Multifokální diffraktivní čočky  TecnisAmo/ Abott vedle velmi dobrého vidění do dálky  umožňují zpravidla vynikající vidění na blízko a čtení malého písma. Hodí se zvlaště pro klienty, kteří chtějí vidět i malé písmo bez brýlí. Multifokální čočky "IOL Tecnis" snižují svým speciálním designem jevy "zaslepení" v noci.

Pro uspokojení individuálních přání pacientů lze kombinovat různé multifokální čočky, metoda mix-match. Tuto metodu provádí MUDr. Rau  s úspěchem již od roku 2004, o výsledcích referovala a publikovala na mezinarodních kongresech a v mezinarodních časopisech zabývajících se očním lékařstvím

Odkazy: